۰

صادرات کاشي با وضعيت کنوني کاملاً به نفع کشور است

رئيس اتحاديه کاشي ساز و کاشي فروش اظهار داشت: با توجه به اينکه نرخ دلار افزايش يافته و صادرات کالاها در حوزه کاشي و سراميک نيز در قبال دريافت ارز انجام مي شود در حال حاضر صادرات اين محصولات از لحاظ پولي و نقدينگي کاملاً به نفع کشور است اما اين که اين کالاها تا چه حد و به چه کشورهايي و با چه ميزان قيمت صادر مي شود سخني ديگر است.

مصطفي گودرزي، رئيس اتحاديه کاشي ساز و کاشي فروش گفت: به عنوان فردي که سال هاي زيادي در اين عرصه فعاليت داشته ام مي دانم که توليد کالا در اين صنف چه ميزان مواد و کارگر نياز دارد. از خاک کشوري بايد در توليد اين محصول استفاده کرد که امانتي در دستان ماست؛ اما چه بايد کرد. صادرات هم نياز کشور است و اشتغال زايي در اين حوزه نيز از ديگر نيازها مي باشد.

او ادامه داد: براي اينکه بتوانيم اين محصولات را به قيمت واقعي در جهان به فروش برسانيم مي توان به جاي کشورهايي که ارزان از ما مي خرند به کشورهايي فروخت که حاضرند مبالغ بسيار بيشتري بپردازند؛ همچنين به کشورهاي زيادتري صادر نمود. به قطع و يقين مي گويم که محصولات ايران همپاي محصولات ايتاليا مي باشد و بايد به جاي کميت توليد به کيفيت و گسترش صادرات فکر کرد.

گودرزي در ادامه بيان داشت: توليد کشور از لحاظ کمي به نسبت سال گذشته بسيار بهتر شده است؛ هر چند نيازمند دسترسي بموقع مواد اوليه براي لعاب بر روي توليدات هستيم. ثبت سفارش نيازهاي مواد اوليه بموقع انجام مي شود اما در شرايطي که زمان شيوع ويروس کرونا اتفاق افتاد ميزان مواد اوليه در کشور با کمبود و گراني سرسام آوري روبه رو شد بطوريکه در اسفند ۹۸ هر کيلو سيلي کاس زيرکينيوم را ۲۸ هزار تومان مي خريديم اما اکنون با مبلغ هر کيلو ۸۴ هزار ۵۰۰ تومان مي خريم که در زمان کمبود به هر کيلو ۱۱۰هزار تومان هم رسيده بود.

او همچنين با اشاره به مشکلات صنف خود گفت: نرخ ارز بالا براي تهيه مواد اوليه، محدوديت هاي مبادلات خارجي و شيوع ويروس کرونا همگي باهم مشکلات عديده اي را برايمان ايجاد نموده است.

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش