۰

راهنمای مقایسه کاشی پرسلانی در مقابل کاشی و سرامیک

راهنمای مقایسه کاشی پرسلانی در مقابل کاشی و سرامیک 

 

پرسلن و کاشی و سرامیک: آیا این یک جنگ بین دو نوع ماده بسیار متفاوت است یا صرفاً جنگ کلمات است؟ برای مصرف کنندگان ، اصطلاحات پرسلن و سرامیک اغلب به صورت متقابل مورد استفاده قرار می گیرند که گویی آنها یکسان هستند. و این قابل درک است از آنجا که کاشی های سرامیکی و چینی برای برنامه های مشابه استفاده می شوند ، به همان روش نصب می شوند و تا حد زیادی دارای همان مزایا و اشکالاتی هستند که به عنوان یک کفپوش یا سطح سطح دیواری دارند. در همین زمان ، فروشندگان کاشی فروشی اغلب ادعا می کنند تفاوت جهانی بین این دو ، احتمالاً برای توجیه کردن جعبه چینی و قیمت های بالاتر آن است. آیا واقعا تفاوت بین کاشی و سرامیک چینی و سرامیک وجود دارد؟
چینی و سرامیک هر دو بخشی از دسته بزرگتری از کاشی ها هستند که عموماً می توان از آنها سرامیک نام برد - دسته ای که کلیه کاشی های سفت و سخت را که از خشت های سفالی طبیعی تشکیل شده و در اثر گرما سخت می شوند ، شامل می شود. با این حال ، در صنعت کاشی مدرن ، کاشی های چینی طبقه بندی خاص خود را دارند که در آنجا اختصاص می یابد زیرا آنها مشخصات خاصی را رعایت می کنند.

چینی در مقابل سرامیک کاشی: تفاوت عمده
طبق گفته گروه صنعتی که تصمیم می گیرد کاشی چینی باشد یا سرامیک ، همه چیز به این نتیجه می رسد که آیا کاشی می تواند مجموعه ای از معیارهای جذب آب بسیار کنترل شده را برآورده کند. کاشی و سرامیک و سرامیک هر دو معمولاً دارای یک لعاب سطحی هستند که باعث می شود تفاوت آنها از یکدیگر دشوار باشد.


کاشی پرسلن
کاشی پرسلن میزان جذب آب 0/5 درصد یا پایین تر از آنچه در بخش C373 انجمن آزمایش و مواد آمریکا تعریف شده است. برای آزمایش این ، ابتدا کاشی حریق وزن شده و سپس به مدت پنج ساعت جوش داده می شود و به مدت 24 ساعت در آب قرار می گیرد. سپس دوباره وزن می شود. اگر کاشی به دلیل جذب آب به سطح آن ، کمتر از نیمی از یک درصد وزن داشته باشد ، چینی در نظر گرفته می شود.


برای دستیابی به این چگالی ، از مخلوط مخصوص خاک رس کائولن استفاده می شود که نسبت به بیشتر خشت های سرامیکی ظریف تر و خالص تر است. معمولاً حاوی مقادیر قابل توجهی کوارتز و فلدسپار مخلوط شده است. کاشی های پرسلن در دمای بین 2200 تا 2500 درجه فارنهایت شلیک می شوند. برای مصرف کننده ، به طور کلی کافی است که بگوییم چینی کاشی متراکم و ریز دانه ای است که نسبت به کاشی های سرامیکی معمولی نسبت به آب نفوذ ناپذیر است.


کاشی پرسلن تقریباً همیشه از لعاب سطحی - روکش مواد شیشه مایع - استفاده می کند ، در حالی که برخی از اشکال کاشی سرامیکی بدون لعاب مانده است. به طور معمول کاشی چینی از کاشی و سرامیک نفوذ ناپذیر است و بنابراین در معرض نفوذ آب کمتری است.


کاشی سرامیک
کاشی که به عنوان سرامیک تعریف شده است از یک خشت درشت با نسبت کمتری از خاک رس کائولن ریز استفاده می کند ، و به طور کلی فاقد برخی از افزودنی های مورد استفاده در رس سفالی است. کاشی و سرامیک در دماهای پایین تر اخراج می شود ، به طور کلی بیش از 1650 درجه فارنهایت نیست. کاشی و سرامیک می تواند کمی بیشتر از کاشی و ظروف چینی مستعد نفوذ آب باشد ، اگرچه کاشی های سرامیکی لعاب دارند این تفاوت ها کاملاً کم است.

 

مراقبت و تمیز کردن
کاشی پرسلن
کاشی های چینی با تمیز کردن و مرطوب کردن با یک محلول صابون آب ملایم بسیار آسان است. ماسه سیمانی پر کننده اتصالات بین کاشی ها باید به صورت دوره ای آب بندی شود تا از لکه ها و کپک محافظت شود.

کاشی سرامیک
کاشی و سرامیک همان نیازهای مراقبت و تمیز کردن را با کاشی و سرامیک — مرتب سازی مرطوب و آب بندی دوره ای از اتصالات تزئینی دارد.

بهترین راه حل برای مراقبت و تمیز کردن: گره خورده
چینی و سرامیک کاشی نیازهای یکسانی برای مراقبت و تمیز کردن دارند.

دوام و نگهداری
کاشی چینی
سفالهای پرسلن متراکم تر و در نتیجه رسور کمتر از رس های سرامیکی هستند. این امر باعث می شود كه کاشی های چینی سخت تر و در برابر رطوبت نسبت به كاشی های سرامیکی مقاوم تر باشند. با توجه به ترکیب بدنه ای که دارد ، از بادوام تر و مناسب تر برای استفاده سنگین نسبت به کاشی های سرامیکی در نظر گرفته شده است. کاشی چینی را بچسبانید ، و رنگ تمام راه را ادامه می دهد. در نتیجه ، آسیب تقریباً نامرئی است. پرسلن ماده ای آسان برای نگهداری است و فقط نیاز به آب بندی دوره ای از خطوط تزریق دارد.

کاشی سرامیک
کاشی و سرامیک را تراشیده و در زیر لعاب بالا رنگ متفاوتی پیدا می کنید ، به این معنی که تراشه ها به احتمال زیاد کاملاً قابل رویت هستند. رس های مورد استفاده برای کاشی و سرامیک نسبت به خشت های چینی چگال تر هستند ، به این معنی که کاشی های سرامیکی تا حدودی مستعد ترک خوردگی و شکستن هستند. کاشی های سرامیکی Unglazed همچنین ممکن است نیاز داشته باشد که سیلرها در کل کاشی اعمال شود ، نه فقط خطوط تزریق.

بهترین برای دوام و نگهداری: کاشی پرسلن
به عنوان یک ماده سخت تر که در کل رنگ جامد دارد ، کاشی های پرسلن قوی تر و بادوام تر هستند و تراشه ها کمتر دیده می شوند.

نصب و راه اندازی
هر دو شکل کاشی با روش های مشابه نصب می شوند. کاشی ها با استفاده از چسب نازک بر پایه ملات ، به زیر لایه تخته سیمانی چسبانده می شوند. پس از تنظیم کاشی ها ، اتصالات بین کاشی ها با ملات مبتنی بر ملات پر می شوند که پس از خشک شدن ، در برابر رطوبت آب بندی می شود. در نحوه کار با کاشی و سرامیک و کاشی سفالین ، بسته به تراکم متفاوت ، تفاوت های کمی وجود دارد.

کاشی چینی
کاشی پرسلن شکننده تر است و ممکن است نیاز به یک دست با تجربه از یک کاشی ساز با تجربه برای برش درست برخوردار باشد. اره کاشی مرطوب ابزار پیشنهادی برای برش پرسلن است ، در حالی که یک برش گیر ارزان قیمت به طور کلی با کاشی و سرامیک خوب کار می کند.

کاشی سرامیک
در حالی که کاشی و سرامیک نسبت به کاشی های چینی چگال تر است و در نتیجه از دوام کمتری برخوردار است ، اما این ماده به مراتب آسان تر است که صاحبان منازل خود را به صورت دستی ، توسط اره کاشی مرطوب و یا با برش کاشی ضربه محکم و ناگهانی برش دهند.

مناسب برای نصب: کاشی و سرامیک
اگرچه تکنیک ها بسیار مشابه هستند ، کاشی های سرامیکی نصب آن کمی ساده تر است ، زیرا این ماده نرم تر است که برش آن راحت تر است.

 

هزینه
کاشی چینی
چینی نسبت به کاشی و سرامیک از ساخت آن گرانتر است و در نتیجه قیمت خرده فروشی نیز بیشتر می شود. کاشی های چینی با حدود 3 دلار در هر فوت مربع شروع می شوند و هر فوت مربع تا 35 دلار می رسد.

کاشی سرامیک
با وجود همه عوامل دیگر ، کاشی و سرامیک ارزان تر از کاشی های چینی است. کاشی و سرامیک به طور متوسط ​​حدود 60 تا 70 درصد از هزینه کاشی پرسلن را اجرا می کند. سرامیک را می توان با حداقل 50 دلار در هر فوت مربع یا همان 35 دلار در هر فوت مربع خریداری کرد.

بهترین قیمت: کاشی و سرامیک
به عنوان یک دسته بندی کلی ، کاشی و سرامیک نسبت به بیشتر کاشی های چینی ارزان تر است. اما قیمت هر دو نوع کاشی به طرز شگفت آور زیادی وجود دارد. توجه داشته باشید که کاشی های با کیفیت بسیار بالا طراح تمایل دارند که تقریباً یکسان برای سرامیک و پرسلن هزینه کنند.

طول عمر
کاشی های سرامیکی و چینی هر دو از مصالح ساختمانی بسیار بادوام هستند ، به شرط آنکه از آنها مراقبت خوبی داشته باشید.

کاشیپرسلن
کاشی پرسلن ماده ای سخت تر است و از کاشی و سرامیک بهتر استفاده می کند ، اما سختی آن نیز می تواند در صورت جابجایی ساختاری در یک ساختمان حساس تر شود.

کاشی سرامیک
طبق برخی تخمین ها ، اگر کفگیر به درستی نگه داشته شده و به طور مرتب آب بندی شود ، کف کاشی سرامیکی می تواند از 75 تا 100 سال طول بکشد. اگرچه از نظر تئوری نرمتر است و تا زمان کاشی پرسلن نمی پوشد ، اما به دلیل تغییر ساختار تا حدودی بهتر از کاشی های چینی ، مقاومت در برابر ترک خوردگی را نیز دارد.

بهترین برای طول عمر: گره خورده
اگر به طور صحیح نگهداری شوند ، هر دو ماده می توانند سطوح طول عمر باشند.

حکم
در انتخاب کاشی و سرامیک یا کاشی پرسلن ، برنده مشخصی وجود ندارد. هر دو مصالح ساختمانی مشابهی دارند و اکثر اشکال به همان اندازه به عنوان یک کفپوش ، پوشش دیوار یا سطح کانتور مناسب هستند. در حالی که شما باید مطمئن شوید که کاشی برای استفاده از امتیاز بندی شده است (کاشی هایی که برای استفاده در کف به طور معمول ضخیم تر هستند و محصول مشخص می کند که این یک استفاده مجاز است) ، انتخاب شما از کاشی و سرامیک یا پرسلن در واقع به چه سبک خاص کاشی می انجامد. از نظر بصری برای شما تجدید نظر می کند.
چگونگی صدور گواهینامه پرسلن
سالهاست که تولید کنندگان کاشی و توزیع کنندگان کاشی مسئله ای برای تعریف چینی در مقابل کاشی و سرامیک نمی دیدند. تا سال 2008 ، این بحث به چنان حیرت انگیز رسیده بود که تولید کنندگان ، به نمایندگی از شورای کاشی آمریکای شمالی (TCNA) ، و توزیع کنندگان ، به نمایندگی از انجمن توزیع کنندگان کاشی و سرامیک (CTDA) ، یک سازمان شخص ثالث را برای تسویه حساب تشکیل دادند. تفاوت ها و تعریف استانداردی برای کاشی پرسلن ارائه می شود. آنها این گروه جدید را آژانس صدور گواهی کاشی پرسلن (PTCA) نامیدند.

طبق گفته PTCA ، كاشی كاملاً كافی نیست "ناخوشایند" باشد (اصطلاح کاشی مورد علاقه ، به معنای خوب بودن در برابر آب است). این کاشی باید با ارسال پنج نمونه کاشی برای آزمایش ، پرداخت هزینه ، ارسال توافقنامه مشارکت و تجدید گواهینامه ها در هر سه سال ، مطابق با استانداردهای جذب آب ASTM C373 باشد. پس از صدور گواهینامه ، یک شرکت ممکن است از مارک تجاری PTCA Certification Mark استفاده کند. در آخر ، 28 شرکت کاشی آمریکای شمالی مجوز تولید کاشی چینی معتبر را دریافت کرده بودند.

مبارزه PTCA با تعیین معیارهای جذب آب خاتمه نیافت. امروز حدود 70 درصد از کاشی های خریداری شده در آمریکای شمالی وارد می شود. PTCA نشان می دهد بسیاری از کاشی های وارداتی که به صورت برجسته با عنوان "چینی" شناخته می شوند ، چینی نیست.

در یک آزمایش کور مستقل که توسط TCNA انجام شد ، 1،466 کاشی برای معیارهای جذب آب مورد آزمایش قرار گرفت که واجد شرایط کاشی برای وضعیت چینی می باشد. نتیجه گیری شگفت آور بود. نزدیک به 23 درصد (336 مورد) از کاشی های آزمایش شده که به عنوان "پرسلن" برچسب خورده بودند ، به طور دروغین برچسب گذاری شدند. به عبارت دیگر ، آنها آب را بیش از آن معیار 0.5 درصد جذب کردند. در برخی موارد ، به اصطلاح کاشی پرسلن میزان جذب نگران کننده 3 درصد را داشت.

این یک مبارزه مداوم برای PTCA است ، به خصوص که کاشی های بیشتر و بیشتری وارد می شوند. PTCA به عنوان یک سازمان خودمختار و خودمختار ، از منابع لازم برای آزمایش هر کاشی که از مرزهای بین المللی برای معیارهای جذب آب عبور می کند ، ندارد.

یک راه برای تعیین اینکه آیا کاشی پرسلن واقعاً چینی است ، بررسی کادر مربوط به علامت صدور گواهینامه PTCA است. در حال حاضر ، این آرم مشخص سبز و خاکستری است که می خواند "کاشی سفالی دارای مجوز 0.5٪ جذب آب" ، با کاشی به شکل الماس "O" "پرسلن" را تشکیل می دهد.

با این حال ، علامت PTCA در معرض تغییر است. بعلاوه ، شرکتهای کاشی نادرست ممکن است جعبه های خود را به اشتباه تقلب کنند. در این صورت ، تنها راهی که می دانیم آیا کاشی واقعا چینی است ، چک کردن آن در برابر بانک اطلاعاتی پیوسته سازندگان کاشی و سری کاشی های پرسلن است.

 

تنها علاقه PTCA این است که اطمینان حاصل کند که کاشی هایی که به عنوان پرسلن برچسب خورده اند استانداردهای میزان جذب آب را رعایت می کنند یا از آنها فراتر می روند. اما همچنین می تواند به استانداردهای تعریف شده توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) A137.1 کمک کند ، که در بخشی می گوید کاشی چینی را می توان به عنوان کاشی تعریف کرد که با یک روش "گرد و غبار تحت فشار از یک ترکیب تولید می شود که منجر به کاشی متراکم ، ناخوشایند ، ریز دانه و صاف با چهره ای تیز و تیز. " ذکر این نکته حائز اهمیت است که ANSI A137.1 همچنین به آن دسته از استانداردهای مهم ASTM C373 در میزان جذب آب اشاره دارد.

 

 

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش