۰

ابزار نصب کاشی کاریزما

انواع مختلف چسب کاشی چیست؟

انواع مختلف چسب کاشی چیست؟

چسب های کاشی در اکثر فروشگاه های کاشی و از مارک های مختلفی موجود است. یکی از سؤالاتی که می گیریم این است که چرا اینقدر انتخاب وجود دارد و تفاوت بین همه آنها چیست.

در این مقاله به بررسی مقوله های مختلف چسب می پردازیم و سعی می شود برخی از جواب های قطعی را برای این سؤالات ارائه دهیم.

چسب ها توسط BS EN 12004: 2007 اداره می شوند. این استاندارد اروپایی مربوط به چسب ها جهت استفاده با کاشی های سرامیکی و موزائیک پس از یک دوره مشترک است و برای جمع آوری آسان چسب ها در رابطه با معیارهای عملکرد مشخص شده آنها جمع آوری شده است.

چسب ها در این استاندارد با ترکیبی از سه متغیر تعریف می شوند: شیمی چسب (پراکندگی ، رزین سیمانی و واکنش پذیر) ، سطح عملکرد (نرمال یا بهبود یافته) و سایر خصوصیات اختیاری (تنظیم سریع ، کاهش لغزش و غیره).

سطح عملکرد و خصوصیات اختیاری شرایط لازم برای عملکرد و آزمایش (پیری گرما ، ذوب یخ ، چسبندگی بعد از غوطه ور شدن در آب) را تعریف کرده است.

 


 

این طبقه بندی ها پس از آن در رابطه با یک ویژگی خاص یا ترکیبی از خصوصیات مورد استفاده قرار می گیرند تا طیف وسیعی از مشخصات کلی چسب را در جدول زیر بدست آورند.

 

 

سپس می توانید با استفاده از جدول زیر ، طبقه بندی چسبنیزی را که برای انجام کار در دست دارید ، بشناسید ، لطفاً توجه داشته باشید که این جدول فقط شامل نمونه هایی است و لیست کاملی نیست. از این جدول همچنین می توانید بگویید که چسب های موجودی برای کار شما مناسب است.


 

همانطور که با کاشی چسب کاشی کاریزما نیز تحت استاندارد BS EN 13888 طبقه بندی شده است. این اولین استاندارد برای طبقه بندی ماسه کاشی سرامیکی بود و ماسه سنگ را به دو شیمی شیمی (رزین سیمانی و واکنش پذیر) تقسیم می کند.

برای تزریق سیمان ، بسته به نیاز شما با توجه به مقاومت در برابر سایش ، جذب آب و مقاومت فشاری ، دو سطح عملکرد (نرمال و بهبود یافته) وجود دارد.

 

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش